Zabieg kobido lift taping

Oklejanie twarzy plastrami to nic innego jak kinesiotaping czyli plasterowanie dynamiczne. Przez fizjoterapeutów wykorzystywane są w rehabilitacji przy kontuzjach, naderwanych mięśniach, ścięgnach czy silnych bólach. 

Stosowane są po terapii manualnej twarzy-  Facemodelingu jak i po operacjach  ortagnetycznych/ szczękowych/ wad zgryzu. Utrwalają efekt terapeutyczny masażu twarzy i jest to kinesiotepnig estetyczny

Taśmy do kinesiotapingu zostały stworzone w latach 70, stworzył je  doktor Kenzo Kase, który w swojej praktyce zaczął poszukiwać sposobu na wydłużenie skuteczności stosowanej przez niego terapii.

Poszukiwana metoda miała wspierać naturalną zdolność organizmu do samoleczenia. 

Taśma zwiększa przepływ krwi, dzięki temu, że taśma unosi się delikatnie do góry zwiększa przestrzeń pomiędzy skórą, a powięzią dzięki czemu pomaga w usunięciu toksyn z ogranizmu i przepływu krwi.

 

Lifting twarzy przy pomocy  KINESIOTAPINGU ZALETY

-Dokładnie wymasowane mięśnie twarzy są -odżywione poprawia się krążenie krwi, co umożliwia odprowadzenie limfy do węzłów chłonnych.

-Zmniejsza się ucisk przy mięśniach żwacza co -może obniżać występowanie bruksizmu/ zgrzyztania zębami co  wiążę się z nieprzespanymi nocami i gorszą regenracją = brak snu gorszy nastrój 

-Poprawia nastój / pewność siebie / akceptacja i chęć do działania  

W kinesiotapingu Bio estetycznym twarzy stosuje się wiele  aplikacji między innymi są to :

– taśma na drugi podbródek 

– Na mięśnie żwacza 

– Wspomagająca drenaż limfatyczny policzków

– Aplikacja Na chomiki 

– Aplikacja na opadające powieki 

JAK DŁUGO CHODZIĆ W TAŚMACH 

Zaleca się noszenie taśm od minimum 1 godzin do 8, a nawet 14godzin.

Należy przetestować na sobie i swojej skórze jak reaguje na taśmy, gdyż skóra twarzy jest bardzo delikatna, także nie każemu będzie zalecane długotrwałe noszenie taśm.

PRZYGOTOWANIE SKÓRY DO NAKŁOŻENIA TAŚM

Skóra powinna być sucha i wolna od wszelkich płynów, kremów czy olejków, w tym ochrony przeciwsłonecznej czy różnego rodzaju maści. 

Zdejmowanie taśm kinesio 

Dla ułatwienia usunięcia taśmy Kinesio można wetrzeć oleje do skóry różnego rodzaju. Plastry należy usuwać w kierunku wzrostu włosów (zwykle jest to od środka ciała na zewnątrz, a na rękach i nogach w dół).

Nie zrywaj taśmy nagłym pociągnięciem, ponieważ może to spowodować podrażnienie, a nawet uszkodzenie skóry.

Przeciwwskazaniem jest uczulenie na klei.