Wskazania i przeciwwskazania do masażu twarzy

Masaż twarzy można wykonywać praktycznie w każdym wieku. Przeciwwskazań do masażu nie ma wiele lecz są nimi między innymi stany gorączkowe i  zapalne, nowotwory, przerwanie ciągłości naskórka, trądzik i trądzik różowaty w zagonionym stanie, stany ropne zębów. 

Kiedy wykonywać Masaż twarzy ?

Najlepsza pora na masaż, to ta kiedy masz na niego czas! Dostosuj masaż twarzy do trybu Twojego życia, pamiętaj jednak żeby nie wykonywać go tuż przed snem zwłaszcza jeśli masz problemy z obrzękami. Układ limfatyczny porusza się dzięki pracy mięśni, a te na naszej twarzy niewiele pracują zwłaszcza nocą. Daj sobie 1-3 godzin przed pójściem spać. 

Jak często wykonywać Masaż twarzy ? 

Wszystko zależy od skóry i tego na jakim etapie wdrażania masaży jesteśmy. Na początku często zapominamy o nich bądź na odwrót za wszelka cenę chcemy uzyskać szybki efekt,  wtedy zazwyczaj przesadzamy z masażami wykonując je zbyt długo i często co może skutkować podrażnieniem skóry i pogorszeniem cery. W związku z tym wystarczy kilka minut  raz dziennie, a raz w tygodniu dłuższy Masaż. Chodzi przecież o przyjemność, a nie katorgę. Przede wszystkim słuchaj swojego ciała i twarzy. 

Od czego zacząć Masaż twarzy ?

Przed przystąpieniem do masażu twarzy zacznij od dokładnego oczyszczenia skóry  i już w tym etapie możesz wykonać krotki automasaż. Warto wspomnieć, że prawidłowe oczyszczenie twarzy przed i po masażu jest podstawą, ponieważ masaż pobudza krążenie przez co składniki odżywcze z kremów czy olejków na które się masujemy lepiej się wchłaniają. Następnie znajdź

chwilę dla siebie i zacznij Masaż. Dla osób początkujących polecam skorzystać z filmików instruktażowych na moim Instagramie. 

Kiedy zobaczysz efekty ?

Pierwszy efekt zauważysz już przy pierwszym masażu, twarz będzie lekko zaczerwieniona, mięśnie dotlenione, obrzęk zmaleje, a samopoczucie poprawi się. 

Akcesoria do masażu twarzy czy warto ?

Wprawione urodonamaniaczki, które już poznały moc masażu  twarzy zaopatrują się w gadżety które wspierają pracę mięśni i ułatwiają pielęgnacje. Akcesoria często są tez motywacja do rozpoczęcia przygody z masażem, ponieważ działają bardzo intuicyjnie. Do wyboru mamy cała game masażerów najbardziej popularne są rollery, płytki gua sha, masażery 3D które dodatkowo pobudzają skore i przyczyniają się do lepszego wchłaniania substancji odżywczych. Rodzaj przyrządu dobierz pod siebie, warto jest też zmieniać swoje Masaże i urozmaicać co kilka tygodni, aby stymulować ja do innej pracy tak by nie przyzwyczaiła się tylko do jednego bodźca. 

Piękno jest w każdym z nas naturalnie, musimy je tylko w sobie znaleźć sami i wydostać na światło dziennie.